Poznej-Šternbersko.cz
720let

česko-polská spolupráce

Okres Prudník

search cal facebook RSS malované mapy

Aktuality

29 / 11 / 2017
Vánoční strom se rozsvítí na náměstí v neděli 3. prosince


Vánoční jarmak připravují  Sociální služby Šternberk na středu a čtvrtek 29. a 30. listopadu v době od  9 do 17 hodin v sídle organizace Komenského 40. Zakoupením netradiční vánoční ozdoby, dárku či jiné drobnosti můžete přispět na zájmovou činnost klientů organizace Sociální služby Šternberk, p. o. Pro děti bude k dispozici koutek plný zábavy a dospělí se mohou zahřát horkým punčem.

Vánoční dětský jarmak na hradě přivítá děti betlémem na nádvoří v životní velikosti a  tradičními dílničkami. Jarmark proběhne v sobotu 2. prosince od 10 do 16 hodin. Hrad zve také na prohlídky vánočně vyzdobeného hradu.  V rámci prohlídek návštěvníci uslyší zajímavé informace o historii Vánoc, vánočních tradicích a zvycích, jak slavila Vánoce šlechta i prostý lid. Hrad Šternberk bude otevřen soboty 2., 9. a 16. prosince vždy od 10 do 14 hodin. Interiéry hradu doplní slavnostní vánoční výzdoba, betlémy, historické hračky a mnoho dalších vánočních artefaktů.

Adventní program začne ve Šternberku v neděli 3. prosince ve čtyři hodiny odpoledne na Hlavním náměstí. Program zahájí vánoční trhy a kapela A další… V 17 hodin se slavnostně rozsvítí vánoční strom a magickou atmosféru umocní Pěvecký sbor Gymnázia Šternberk a  děti  ze Základní školy Svatoplukova. Večerní punčovou náladu pak od 18 hodin opět obstará trio A další…

Druhá adventní neděle 10. prosince od 16 hodin nabídne vánoční zboží a bohatý hudební program. Můžete se těšit na vystoupení zpěvačky Debbi, držitelku Ceny Anděl za nejlepší píseň roku. Dále vystoupí Pěvecký sbor Šternberk a děti ze Základní školy náměstí Svobody. K tanci i poslechu zahraje místní kapela Výsledek.

Do zpěvu koled se můžete zapojit na Hlavním náměstí 13. prosince od 18 hodin v rámci akce ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY. Přijďte si společně s místním pěveckým sborem Vocallica zazpívat k vánočnímu stromu. V repertoáru budou opět krásné české koledy, které zná každá generace.

V sobotu 16. prosince můžete na hradě navštívit Historickou kafírnu v rekonstruované Liechtensteiské kuchyni. Milovník dobré kávy Roman Prokeš sebou přiveze historickou pražičku z dob rakouské monarchie, ve které si návštěvníci hradu budou moci sami vyzkoušet práci mistra pražiče. Dále bude připraveno povídání o historii kávy a ochutnávky kávy vařené v džezvě či kávy filtrované.

Program třetí adventní neděle 17. prosince zahájí v 16 hodin  brněnská kapela JAMIROQUAI TRIBUTE BAND, která vám nabídne největší hity z tvorby britské kapely JAMIROQUAI.  Kapelu na pódiu vystřídá v 17 hodin Pěvecký sbor ZUŠ Šternberk a děti ze Základní školy Dr. Hrubého. V 18:00 vystoupí na Hlavním náměstí Pavel Novák ml.

Koledy si můžete přijít poslechnout na Hlavní náměstí 20. prosince v 18 hodin. Skupina  Yamaha class Klaudie Urbanové pro vás připraví mnoho krásných vánočních písní. Pojďte společně opět vytvořit krásnou předvánoční atmosféru u vánočního stromu. Krátké vystoupení si připravily i šternberské maminky, které předvedou tanec s dětmi v šátku.Fotogalerie:


« zpět | přehledříjen 2018

19/10/2018 DECHOVKA Šternberanka + Duo Jamajka

Ve čtvrtek 19. října se můžete těšit na populární hudební ...

19/10/2018 Filmová projekce - Jan Palach

V pátek 19. října budete mít možnost vidět na plátně ...

20/10/2018 Podzimní dvouetapová Liška 2018

  AMK Vás zve k účasti na podzimní dvouetapovou Lišku. ...

listopad 2018

3/11/2018 Čiperkové

Čiperkové zpívají písničky, které baví děti, rodiče, ...

8/11/2018 Divadelní představení - 3 verze života

Už 8. listopadu se můžete těšit na divadelní představení ...

logo Stredni MoravaJeseniky

 

Informační centrum Šternberk

Horní nám. 2, 785 01 Šternberk, tel.: +420 739 486 060

email: info@poznej-sternbersko.cz

 

Turistický informační portál Olomouckého kraje

http://ok-tourism.cz/

CZ-PL

Projekt CZ.3.22/3.3.07/14.04462 "Společně za atraktivitami našich regionů" je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika 2007–2013 „Překračujeme hranice“.

 

                                                                                Logo Olomoucký kraj                      

Provoz informačního centra je realizován za finanční podpory města Šternberka.   Na provoz turistického informačního centra finančně přispívá Olomoucký kraj.