Poznej-Šternbersko.cz

česko-polská spolupráce

Okres Prudník

search cal facebook RSS malované mapy

Aktuality

25 / 5 / 2016

Bývalý velitel strážníků dostal čtyři roky

Bývalý velitel strážníků dostal čtyři roky

Zneužití pravomocí bude stát bývalého velitele šternberských strážníků čtyři roky svobody. Rozhodl o tom 16. května olomoucký okresní soud. Pavel Pospíšil byl odsouzen za to, že peníze z parkovacích automatů neodváděl městu, ale házel je do výherních automatů. V tuto chvíli dluží městu přes 600 tisíc korun a bude je muset vrátit. U soudního líčení vyjádřil ...více

 

25 / 5 / 2016

Místní školáci opět porazili partnerská města

Místní školáci opět porazili partnerská města

Vítězství ve sportovním klání žáků Šternberka a jeho tří partnerských měst zůstalo doma, tedy v našem městě, kde se soutěže konaly. Školáci se mezi sebou utkali v šesti sportovních disciplínách. V pátek 20. května se jednotlivé týmy utkaly ve stolním tenise a lezení na umělou stěnu, v sobotu dopoledne přišla na řadu atletika a šachy a odpoledne pak fotbal s volejbalem. ...více

 

25 / 5 / 2016

Strážnice městské policie zachránila sebevraha

Strážnice městské policie zachránila sebevraha

Život čtyřiadvacetiletého muže z Přerovska zachránila strážnice Městské policie Šternberk Iveta Jeziorski. Nedovolila mu skočit z nadjezdu na okraji města pod rozjetý vlak. Muž byl převezen na záchytnou stanici s 2,44 promile alkoholu v krvi a dva dny po události přišel své zachránkyni poděkovat.

 

23 / 5 / 2016

Ulice Pekařská v rekonstrukci

Ulice Pekařská v rekonstrukci

Od pondělí 23. do čtvrtku 26. května bude probíhat oprava Pekařské ulice ve Šternberku a ulice bude pro provoz úplně uzavřena. Objízdná trasa je nařízena po Radniční, Horní náměstí, Opavské, Konečné, Obloukové, Olomoucké, ČSA a zpět. Opravu provádí firma STRABAG a.s.

 

20 / 5 / 2016

Dětský den ve Štarnově

Dětský den ve Štarnově

V sobotu 28.5.2016 Vás zvou Obec Štarnov, Kulturní komise a Sbor dobrovolnách hasičů na Dětský den, který nese téma Štarnovská olympiáda. Sraz ve 14:00 hod. v parku u hřiště. Více informací na přiloženém plakátu.

 

16 / 5 / 2016

Šternberský sportovní talent 2016

Šternberský sportovní talent 2016

Agentura 2G zve všechny děti a jejich rodiče, kteří se nebojí aktivní zábavy, na druhý ročník sportovního projektu Šternberský sportovní talent. První soutěžní odpoledne se odehraje v neděli 15. května 2016 od 14 do 17 hod. Více informací v přiloženém souboru.

 

16 / 5 / 2016

15. ročník sportovního setkání dětí a mládeže partnerských měst

15. ročník sportovního setkání dětí a mládeže partnerských měst

Přijďte v pátek 20. května a v sobotu 21. května 2016 povzbudit děti a mládež partnerských měst ve sportovním zápolení.  Všichni jste srdečně zváni. Podrobný rozpis programu soutěží a disciplín na jednotlivé dny je na přiloženém plakátu.

 

16 / 5 / 2016

Trať Ecce Homo uzavřou květnové závody

Trať Ecce Homo uzavřou květnové závody

Automobilové závody Šíma Sprint 2016 uzavřou trať Ecce Homo o víkendu 14. a 15. května a to v úseku od křižovatky s ulicí Na valech po silnici I/46 nad obcí Lipina. Další uzavírky trati jsou v souvislosti se závody automobilů plánovány v červnu, srpnu, září a říjnu.

 

5 / 5 / 2016

Sobotní venkovské trhy navštíví i Albert II.

Sobotní venkovské trhy navštíví i Albert II.

Venkovské trhy Šternberk zaplní Hlavní náměstí opět v sobotu 7. května. Kromě stánků s jarním zbožím: kytkami, přísadami, balkonovkami, bylinkami apod. se opět můžete těšit na čerstvé ovoce a zeleninu, uzeniny, mošty a další regionální produkty. Vzácnou návštěvou bude Albert II. - poslední z rodu Šternberků, který dětem přiveze hry a soutěže. Svou prezentaci ...více

 

27 / 4 / 2016

Poslední šance zbavit se nadměrného odpadu

Poslední šance zbavit se nadměrného odpadu

Naposledy tuto sobotu 30. dubna budou mít lidé šanci využít kontejnerů na velkoobjemový odpad. Kde budou ve kterých městských a místních částech kontejnery rozmístěny, najdete na tomto odkazu:

http://www.sternberk.eu/bleskovky-ze-sternberku/2545-jarni-svoz-velkoobjemoveho-odpadu-probehne-v-dubnu.html

 

 leden 2021

únor 2021

17/2/2021 One man show: Táta

Světově úspěšná divadelní komedie o mužích a ženách, ...

25/2/2021 ZRUŠENO - Přednáška - Metody výslechu a získávání informací

Beseda Metody výslechu a získávání informací byla z důvodu ...

logo Stredni MoravaJeseniky  

 

Informační centrum Šternberk

Horní nám. 2, 785 01 Šternberk, tel.: +420 739 486 060

email: info@poznej-sternbersko.cz

 

Turistický informační portál Olomouckého kraje

http://ok-tourism.cz/

Regiony sobě

Národní síť Místních akčních skupin české republiky

http://www.regionysobe.cz/

CZ-PL

Projekt CZ.3.22/3.3.07/14.04462 "Společně za atraktivitami našich regionů" je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika 2007–2013 „Překračujeme hranice“.

 

                                                                                Logo Olomoucký kraj                      

Provoz informačního centra je realizován za finanční podpory města Šternberka.   Na provoz turistického informačního centra finančně přispívá Olomoucký kraj.