Poznej-Šternbersko.cz

česko-polská spolupráce

Okres Prudník

search cal facebook RSS malované mapy

Aktuality

5 / 3 / 2018
Od 20. března mohou občané využít službu SENIOR TAXI


Novou službu s názvem SENIOR TAXI zavádí ve spolupráci s firmou Taxi Kopíček město Šternberk. První jízdy mohou senioři využít již od 20. března, musí si však vyřídit speciální průkaz, na který má nárok senior starší 75 let s trvalým bydlištěm ve Šternberku. Cestující se jím budou prokazovat při nástupu do vozidla taxislužby Kopíček.

Držitel průkazu SENIOR TAXI má nárok na pět zvýhodněných jízd v každém kalendářním měsíci. Zvýhodněná cena činí 30 korun za jednu jednosměrnou jízdu. Ta může být uskutečněna pouze po Šternberku, nevztahuje se na místní části ani okolní obce. Přepravovaná osoba může mít s sebou maximálně jednu osobu jako doprovod.

SENIOR TAXI je možné využívat pouze v pracovních dnech od 7 do 17 hodin. Služba se objednává telefonicky a vozidlo bude přistaveno nejpozději do jedné hodiny od potvrzení objednávky. Služba může být objednána jeden či dva dny předem. „Pokud se služba SENIOR TAXI osvědčí, je město připraveno navýšit počet jízd za měsíc, případně snížit věkovou hranici přepravovaných osob,“ sdělila vedoucí odboru sociálních věcí Jitka Zajacová.

Odbor sociálních věcí spolu s odborem vnitřních věcí Městského úřadu Šternberk budou průkaz SENIOR TAXI vydávat v úterý 20. března a ve čtvrtek 22. března od 8:00 do 16:00. Průkaz bude vydáván v malém sále Kulturního domu v Masarykově ulici. K vyřízení průkazu je nutné přinést občanský průkaz a jednu aktuální fotografii o rozměrech 35 x 45 mm. Kdo si nestihne vyzvednout průkaz v uvedených dvou dnech, může jej od 29. března vyřídit na pokladně Městského úřadu Šternberk, Opavská 1 a dále každý čtvrtek od 8:00 do 11:30 a od 12:30 do 14:00 hod. První vyřízení průkazu je zdarma, v případě jeho ztráty či poškození je výroba nového průkazu zpoplatněna stokorunou. Bližší informace získáte na e-mailové adrese: seniortaxi@sternberk.cz, na telefonním čísle 585 086 527.Fotogalerie:


« zpět | přehledlogo Stredni MoravaJeseniky  

 

Informační centrum Šternberk

Horní nám. 2, 785 01 Šternberk, tel.: +420 739 486 060

email: info@poznej-sternbersko.cz

 

Turistický informační portál Olomouckého kraje

http://ok-tourism.cz/

Regiony sobě

Národní síť Místních akčních skupin české republiky

http://www.regionysobe.cz/

CZ-PL

Projekt CZ.3.22/3.3.07/14.04462 "Společně za atraktivitami našich regionů" je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika 2007–2013 „Překračujeme hranice“.

 

                                                                                Logo Olomoucký kraj                      

Provoz informačního centra je realizován za finanční podpory města Šternberka.   Na provoz turistického informačního centra finančně přispívá Olomoucký kraj.