Poznej-Šternbersko.cz

česko-polská spolupráce

Okres Prudník

search cal facebook RSS malované mapy

Aktuality

31 / 3 / 2021
Šternberk podporuje zdravý pohyb aneb Deset tisíc kroků


Šternberk podporuje zdravý pohyb aneb výzva Deset tisíc kroků
Šternberk se připojuje k národní výzvě Deset tisíc kroků, jejíž první ročník vyhlásilo Partnerství pro městskou mobilitu. Výzva reaguje na současný neutěšený zdravotní stav obyvatel naší republiky a cílí na návrat chůze, jako nejpřirozenějšího pohybu člověka do běžného života, neboť tento pohyb prospívá nejen našemu tělu, ale i mysli. Není nutné ujít 10 000 kroků, jak by se mohlo podle názvu předpokládat, ale důležité je chodit pravidelně a alespoň o něco víc, než jsme byli doposud zvyklí.
 
Tato chodecká a běžecká výzva není organizovanou činností, jde o přátelský a pohodový pobyt v přírodě i ve městě na základě individuálních rozhodnutí.
 
Přihlášení dospělí se mohou účastnit samostatně nebo v týmu. Nachozené nebo naběhané kilometry jsou následně bodově ohodnoceny. Speciální bodové zvýhodnění mají osoby s vyšším věkem a hmotností, což jim dává možnost umístit se stejně jako ostatním. Týmy mohou být tvořeny libovolně, ať už jako rodina, zájmový spolek nebo firma. Hlavní výhodou týmů je vzájemná podpora a motivace.
 
Vykonané aktivity je možné zaznamenávat na libovolném zařízení (mobilní aplikace, chytré hodinky atd.) a následně je vložit do svého profilu na www.desettisickroku.cz
 
"Na pět nejlepších žen a pět nejlepších mužů zapojených do výzvy čekají zajímavé odměny věnované městem Šternberk. Vyhodnoceni budou občané s trvalým bydlištěm ve Šternberku. Za vítěze ale považujeme všechny, kdo se do výzvy zapojí a udělají něco pro své zdraví!" uvedl starosta města Stanislav Orság.
 
Výzva začíná 1. dubna 2021, ale již nyní si můžete na portálu výzvy vytvořit účet a zadat své údaje, které jsou nezbytné pro výpočet bodů za aktivity a pro zpracování výsledků. Po registraci bude účastník moci ve svém účtu založit tým nebo obdržet pozvánku do již existujícího týmu.
 
Fotografie z vycházek je možné zasílat do redakce Šternberských listů na mail: listy@mas sternbersko.cz« zpět | přehledduben 2021

22/4/2021 Bez odpadu - Den Země 2021 on-line

Seminář o domácnosti bez zbytečností. Akce je pořádána ...

květen 2021

12/5/2021 Divadelní představení - Čarodějky v kuchyni

Pozvánka na divadelní představení - Čarodějky v kuchyni, ...

logo Stredni MoravaJeseniky  

 

Informační centrum Šternberk

Horní nám. 2, 785 01 Šternberk, tel.: +420 739 486 060

email: info@poznej-sternbersko.cz

 

Turistický informační portál Olomouckého kraje

http://ok-tourism.cz/

Regiony sobě

Národní síť Místních akčních skupin české republiky

http://www.regionysobe.cz/

CZ-PL

Projekt CZ.3.22/3.3.07/14.04462 "Společně za atraktivitami našich regionů" je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika 2007–2013 „Překračujeme hranice“.

 

                                                                                Logo Olomoucký kraj                      

Provoz informačního centra je realizován za finanční podpory města Šternberka.   Na provoz turistického informačního centra finančně přispívá Olomoucký kraj.