Poznej-Šternbersko.cz

česko-polská spolupráce

Okres Prudník

search cal facebook RSS malované mapy

Turistické trasy - cyklostezky

Horská trasa

Délka: 57 km
Trasa: Šternberk, Domašov u Šternberka, Jívová, Hraničné Petrovice, Domašov nad Bystřicí, Jívová, Véska, Dolany, Bělkovice-Lašťany, Bohuňovice, Štarnov, Moravská Huzová, Lužice, Šternberk
Povrch: asfalt, nezpevněné a zpevněné lesní cesty
Obtížnost: 5 - horský terén s velkým převýšením a prudkými sjezdy, vhodná pro zdatné cykloturisty

Z náměstí pojedeme Radniční ulicí kolem radnice a dále Opavskou ke startu závodu Ecce Homo. U parku odbočíme doprava, projedeme ulicí Sadovou, u školy odbočíme doleva na křižovatku. Pokračujeme vlevo, naproti koupaliště odbočíme na červenou turistickou trasu a po ní dojedeme lesní cestou k silnici. Odbočíme vpravo a dojedeme do Domašova u Šternberka. Za obchodem odbočíme vlevo směrem na Jívovou. Po ostrém sjezdu přijedeme do údolí Trusovického potoka, na křižovatce pokračujeme rovně. V Jívové najedeme na cyklotrasu 6009 do Hraničných Petrovic. Zde odbočíme vpravo na trasu 6108 vedoucí do údolí Bystřice a na křižovatce u Petrovického mlýna odbočíme vpravo do Domašova nad Bystřicí. Pokračujeme po trase 6108 směrem na Jívovou. Ze silnice odbočíme na lesní cestu. Na křižovatce mezi Jívovou a Magdalenským mlýnem odbočíme vpravo na silnici k Jívové. Z Jívové sjedeme po silnici do obce Véska a pokračujeme do Dolan, odkud po cyklotrase 6102 pojedeme do Bělkovic-Lašťan. Zde máme dvě možnosti:

Varianta A: z Bělkovic do Bohuňovic cyklotrasou 6029, dál do Štarnova a Moravské Huzové, zpět do Šternberka cyklotrasou 6104.

Varianta B: z Bělkovic-Lašťan se vydáme cyklotrasou 6029 údolím za mírného stoupání až k vývěru Těšíkovské kyselky, po trase Těšíkov – Lipina a závodní trati Ecce Homo sjíždíme do Šternberka.


Zobrazení na mapě:« zpět | přehledleden 2021

18/1/2021 ZRUŠENO - NÁHRADNÍ TERMÍN BUDE UPŘESNĚN - Divadelní představení - Manželství v kostce

Pozvánka na divadelní představení – Manželství v kostce, ...

únor 2021

17/2/2021 One man show: Táta

Světově úspěšná divadelní komedie o mužích a ženách, ...

25/2/2021 ZRUŠENO - Přednáška - Metody výslechu a získávání informací

Beseda Metody výslechu a získávání informací byla z důvodu ...

logo Stredni MoravaJeseniky  

 

Informační centrum Šternberk

Horní nám. 2, 785 01 Šternberk, tel.: +420 739 486 060

email: info@poznej-sternbersko.cz

 

Turistický informační portál Olomouckého kraje

http://ok-tourism.cz/

Regiony sobě

Národní síť Místních akčních skupin české republiky

http://www.regionysobe.cz/

CZ-PL

Projekt CZ.3.22/3.3.07/14.04462 "Společně za atraktivitami našich regionů" je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika 2007–2013 „Překračujeme hranice“.

 

                                                                                Logo Olomoucký kraj                      

Provoz informačního centra je realizován za finanční podpory města Šternberka.   Na provoz turistického informačního centra finančně přispívá Olomoucký kraj.